رقابت های فوتسال منطقه 3 آذربایجان غربی در تکاب آغاز شد. مه غلیظ تردد در گردنه «مایین بلاغ » تکاب را کند کرده است. همایش آسیب شناسی ترویج کتابخوانی در تکاب برگزار شد. نبود شبکه فاضلاب شهری مهمترین مشکل شهرستان تکاب است. فرماندار تکاب از مادر و همسر 2 شهید عیادت کرد.
امروز 25 آبان ماه 1397   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


اجرای سه طرح آب رسانی به روستاهای تکاب با 95 درصد پیشرفت فیزیکی

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی تکاب با اشاره به هزینه 60 میلیارد ریالی دولت تدبیر و امید برای آبرسانی به 44 روستای این شهرستان گفت: اکنون سه طرح آبرسانی به روستاهای تکاب با 95 درصد پیشرفت فیزیکی با 55 میلیارد ریال اعتبار در حال اجراست.

به گزارش نِی تک به نقل از ایرنا، عطاء الله امیری روز یکشنبه در گفتگویی اظهار کرد: این طرح ها شامل طرح آبرسانی 11 روستای 'احمد آباد علیا'، طرح آبرسانی روستای 'نبی کندی' و طرح فاضلاب روستای 'چوپلو' است که در مراحل پایانی تکمیل قرار داشته و آماده بهره برداری می شود.
وی بیان کرد: با بهره برداری از مجتمع های آبرسانی احمدآبادعلیا و نبی کندی بیش از 6 هزار و 300 خانوار روستایی در شهرستان تکاب از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند می شوند.
وی با بیان اینکه طرح فاضلاب روستای چوپلو از مهمترین طرح های توسعه ای شهرستان تکاب است، ادامه داد: برای اجرای این طرح 42 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده و با بهره برداری از آن، روزانه 350 متر مکعب فاضلاب روستای چوپلو تکاب به منظور تامین آب مورد نیاز زمین های کشاورزی جمع آوری و تصفیه خواهد شد.
وی اظهار کرد: امسال همچنین برای اجرای سه طرح آبرسانی به روستاهای قراولخانه، انگورد و زرشوران از توابع بخش تخت سلیمان تکاب 16 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات توازن منطقه ای تخصیص یافته و در مرحله پیمان سپاری طرح قرار دارد که عملیات اجرایی آنها به زودی آغاز می شود.
وی با بیان اینکه 98.7 درصد روستاهای تکاب زیر پوشش خدمات آب و فاضلاب روستایی قرار دارند، ادامه داد: در حال حاضر 83 روستای بالای 20 خانوار تکاب با جمعیت 33 هزار و 560 نفر از آب سالم و پایدار و خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی بهره مند هستند و از این لحاظ تکاب در رتبه نخست شهرستان های آذربایجان غربی قرار دارد. 
وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و تخصیص اعتبار در دولت دوازدهم سال آینده نیز به پنج روستای بالای 20 خانوار باقیمانده شهرستان تکاب آبرسانی انجام شده و انشعاب آب خانگی به روستائیان واگذار می شود.
وی با اشاره به تنش آبی در برخی روستاهای تکاب و کاهش 25 درصدی بارش نسبت به سال گذشته در این شهرستان افزود: با توجه به گرمای بی سابقه و رسیدن دمای هوا بین 35 تا 42 درجه در 45 روز از فصل تابستان امسال، به پنج روستای این شهرستان با تانکر آبرسانی شد.
وی بیان کرد: امسال در 6 روستای دور افتاده تکاب با مشارکت ناحیه مقاومت بسیج سپاه بهسازی چشمه و قنات و آبرسانی انجام شده است.
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی تکاب با اشاره به خدمات و اقدامات دولت یازدهم در زمینه تامین آب روستاها در این شهرستان اضافه کرد: در چهار سال گذشته 60 میلیارد ریال برای تامین آب شرب روستایی در تکاب هزینه شده و بر این اساس خدمات مختلف آبرسانی به 44 روستای تکاب با پنج هزار و 500 خانوار و جمعیتی بالغ بر 22 هزار و 300 نفر ارائه شده است.
امیری گفت: در 4 سال گذشته در این تعداد روستا52 کیلومتر خط انتقال، 63 کیلومتر شبکه توزیع، چهار باب ایستگاه پمپاژ و 10 رشته قنات ساخته و 45 دهنه چشمه بهسازی، هفت حلقه چاه آب حفر و بیش از یکهزار و 600 انشعاب آب روستایی استاندارد سازی شده است.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


پر بیننده ترین مطالب اخیر
♦ 45 راس دام در تکاب تلف شدند.  (53 بار)
♦ بیش از 60 هزار نفر در تکاب تحت پوشش بیمه سلامت هستند.  (43 بار)
♦ سپاه تکاب از نحوه برگزاری همایش هیات های ورزشی انتقاد کرد.  (39 بار)
♦ نمایشگاه آثار خوشنویسی ترنم قلم در تکاب گشایش یافت.  (35 بار)
♦ یک کشته در تصادف محور تکاب  (35 بار)
♦ 2 طرح محرومیت زدایی سپاه در تکاب به بهره برداری رسید.  (35 بار)
♦ چهار طرح بزرگ بهداشتی درمانی در تکاب اجرایی شده است.  (34 بار)
♦ کارگاه 10 نفره در تکاب 360 تن دستمال کاغذی تولید می کند.  (33 بار)
♦ خانه های ورزش در روستاهای تکاب افزایش می یابد.  (32 بار)
♦ آبرسانی به مسکن مهر تکاب نیازمند 25 میلیارد ریال اعتبار است.  (32 بار)
♦ بهسازی محور تکاب - دندی با 30 درصد پیشرفت در حال اجراست.  (30 بار)
♦ سرعت باد در تکاب به 72 کیلومتر بر ساعت رسید.  (30 بار)
♦ بیمارستان 64 تختخوابی تکاب دهه فجر امسال افتتاح می شود.  (29 بار)
♦ شهروند تکابی 100 جلد کتاب به کتابخانه عمومی اهدا کرد.  (29 بار)
♦ بخش اعصاب و روان بیمارستان تکاب راه اندازی شد.  (29 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017