رهاسازی آب سد ساروق تکاب به سمت دریاچه ارومیه آغاز شد. بارش برف راه دسترسی به 6 روستای دورافتاده تکاب را مسدود کرد. مسابقات کشتی آزاد در تکاب برگزار شد. تردد در جاده های منتهی به تکاب تنها با زنجیرچرخ میسّر است. مسابقات کشتی آزاد در تکاب برگزار شد.
امروز 5 اسفند ماه 1397   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


اجرای سه طرح آب رسانی به روستاهای تکاب با 95 درصد پیشرفت فیزیکی

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی تکاب با اشاره به هزینه 60 میلیارد ریالی دولت تدبیر و امید برای آبرسانی به 44 روستای این شهرستان گفت: اکنون سه طرح آبرسانی به روستاهای تکاب با 95 درصد پیشرفت فیزیکی با 55 میلیارد ریال اعتبار در حال اجراست.

به گزارش نِی تک به نقل از ایرنا، عطاء الله امیری روز یکشنبه در گفتگویی اظهار کرد: این طرح ها شامل طرح آبرسانی 11 روستای 'احمد آباد علیا'، طرح آبرسانی روستای 'نبی کندی' و طرح فاضلاب روستای 'چوپلو' است که در مراحل پایانی تکمیل قرار داشته و آماده بهره برداری می شود.
وی بیان کرد: با بهره برداری از مجتمع های آبرسانی احمدآبادعلیا و نبی کندی بیش از 6 هزار و 300 خانوار روستایی در شهرستان تکاب از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند می شوند.
وی با بیان اینکه طرح فاضلاب روستای چوپلو از مهمترین طرح های توسعه ای شهرستان تکاب است، ادامه داد: برای اجرای این طرح 42 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده و با بهره برداری از آن، روزانه 350 متر مکعب فاضلاب روستای چوپلو تکاب به منظور تامین آب مورد نیاز زمین های کشاورزی جمع آوری و تصفیه خواهد شد.
وی اظهار کرد: امسال همچنین برای اجرای سه طرح آبرسانی به روستاهای قراولخانه، انگورد و زرشوران از توابع بخش تخت سلیمان تکاب 16 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات توازن منطقه ای تخصیص یافته و در مرحله پیمان سپاری طرح قرار دارد که عملیات اجرایی آنها به زودی آغاز می شود.
وی با بیان اینکه 98.7 درصد روستاهای تکاب زیر پوشش خدمات آب و فاضلاب روستایی قرار دارند، ادامه داد: در حال حاضر 83 روستای بالای 20 خانوار تکاب با جمعیت 33 هزار و 560 نفر از آب سالم و پایدار و خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی بهره مند هستند و از این لحاظ تکاب در رتبه نخست شهرستان های آذربایجان غربی قرار دارد. 
وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و تخصیص اعتبار در دولت دوازدهم سال آینده نیز به پنج روستای بالای 20 خانوار باقیمانده شهرستان تکاب آبرسانی انجام شده و انشعاب آب خانگی به روستائیان واگذار می شود.
وی با اشاره به تنش آبی در برخی روستاهای تکاب و کاهش 25 درصدی بارش نسبت به سال گذشته در این شهرستان افزود: با توجه به گرمای بی سابقه و رسیدن دمای هوا بین 35 تا 42 درجه در 45 روز از فصل تابستان امسال، به پنج روستای این شهرستان با تانکر آبرسانی شد.
وی بیان کرد: امسال در 6 روستای دور افتاده تکاب با مشارکت ناحیه مقاومت بسیج سپاه بهسازی چشمه و قنات و آبرسانی انجام شده است.
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی تکاب با اشاره به خدمات و اقدامات دولت یازدهم در زمینه تامین آب روستاها در این شهرستان اضافه کرد: در چهار سال گذشته 60 میلیارد ریال برای تامین آب شرب روستایی در تکاب هزینه شده و بر این اساس خدمات مختلف آبرسانی به 44 روستای تکاب با پنج هزار و 500 خانوار و جمعیتی بالغ بر 22 هزار و 300 نفر ارائه شده است.
امیری گفت: در 4 سال گذشته در این تعداد روستا52 کیلومتر خط انتقال، 63 کیلومتر شبکه توزیع، چهار باب ایستگاه پمپاژ و 10 رشته قنات ساخته و 45 دهنه چشمه بهسازی، هفت حلقه چاه آب حفر و بیش از یکهزار و 600 انشعاب آب روستایی استاندارد سازی شده است.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


پر بیننده ترین مطالب اخیر
♦ عملیات احداث کتابخانه عمومی تکاب آغاز شد.  (47 بار)
♦ نمایشگاه آثار نقاشی بانوی هنرمند تکابی گشایش یافت.  (40 بار)
♦ نخستین جشنواره زمستانی تخت سلیمان تکاب برگزار می شود.  (39 بار)
♦ همایش خانواده های معظم شهدا و ایثارگران شهرستان تکاب به مناسبت ایام الله دهه فجر  (38 بار)
♦ 1 کشته در سقوط تریلی به دره  (37 بار)
♦ اعزام دومین بیمار بدحال اورژانسی توسط بالگرد امداد هوایی از تکاب به زنجان  (35 بار)
♦ واحد تولید فرش دستباف ارگانیک در تکاب افتتاح شد.  (35 بار)
♦ همایش علمای شیعه و سنی در تکاب برگزار شد.  (35 بار)
♦ جشن سده محمدیه تکاب برگزار می‌شود.  (34 بار)
♦ راهداران 200 مسافر گرفتار کولاک در ایرانخواه را نجات دادند.  (34 بار)
♦ طرح مقاوم سازی 45 واحد مسکونی روستایی در تکاب افتتاح شد.  (34 بار)
♦ پیوند ملت ایران با انقلاب اسلامی ناگسستنی است.  (34 بار)
♦ واگذاری ۶ واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد /کمک ۲۵ میلیون تومانی به افراد فاقد مسکن  (32 بار)
♦ محور تکاب - ایرانخواه مسدود شد.  (32 بار)
♦ جشنواره غذاهای بومی و محلی در تکاب برگزار شد.  (32 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017