امام جمعه تکاب: کاهش تمایل به ازدواج یک معضل جدی است. اجتماع بزرگ حافظان حریم خانواده در تکاب برگزار شد+تصاویر نوجوان تکابی قهرمان مسابقات بوکس غرب کشور شد. همایش دوچرخه سواری دختران در تکاب لغو شد. 5 قطعه کبک در طبیعت تکاب رها شدند.
امروز 28 تیر ماه 1397   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


سند راهبردی توسعه تکاب تدوین شد.

فرماندار تکاب با بیان اینکه این شهرستان جزو 31 منطقه محروم کشور معرفی شده است، گفت: طرح بسته توسعه تکاب در 100 صفحه تهیه و تدوین شده که در قالب سند راهبردی توسعه شهرستان به وزارت کشور ارائه می شود.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، علی مکرمی عصر روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان تکاب افزود: این سند راهبردی توسعه توسط جمعی از کارشناسان و متخصصان تدوین شده و در آن ظرفیت ها و توانمندی ها، کمبودها و مشکلات و راهکارهای توسعه و برون رفت شهرستان تکاب از محرومیت، گنجانده شده است. 
وی ادامه داد: این سند راهبردی تخصصی تا یک هفته آینده در سطح مدیران استان بررسی نهایی، جمع بندی و تکمیل شده و در قالب سند توسعه شهرستان تکاب برای تخصیص اعتبار و اجرایی شدن طرح ها به وزارت کشور ارسال می شود. 
وی گفت: وزارت کشور عزم جدی برای رفع محرومیت از مناطق کمتر توسعه یافته دارد و امیدواریم با استفاده از این فرصت راهکارهای برون رفت تکاب از مشکلات و محرومیت ها عملیاتی شود. 
فرماندار تکاب با اشاره به ضرورت پیگیری طرح های نیمه تمام شهرستان افزود: ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام را به صورت جدی پیگیری کنند. 
مکرمی گفت: بیمارستان 64 تختخوابی تکاب از مهمترین طرح های عمرانی نیمه تمام است که عملیات اجرایی آن از 12 سال قبل آغاز شده اما تاکنون تکمیل نشده است. 
وی بیان کرد: این بیمارستان اکنون از 87 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و برای ساخت آن تاکنون 180 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. 
مکرمی بیان کرد: ادارات و دستگاه های اجرایی برای تکمیل زیر ساخت ها و تجهیز این بیمارستان که از نیازهای اصلی بخش سلامت تکاب است، باید اقدام جدی و فوری انجام دهند. 
وی اضافه کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی تکاب، فصل کار عمرانی در این شهرستان تنها پنج ماه است و دستگاه های اجرایی برای تکمیل طرح های عمرانی نباید فرصت و فصل مناسب کار را از دست بدهند. 
وی گفت: بانک های عامل در پرداخت وام ها و تسهیلات اشتغال زایی سختگیرانه برخورد نکرده و فرآیند پرداخت وام را تسهیل کنند. 
فرماندار تکاب همچنین با اشاره به کیفیت اطلاع رسانی سریع، به موقع و مطلوب خبرگزاری ایرنا در تکاب بیان کرد: ایرنا زبان گویا دولت و بازوی اصلی اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی شهرستان است که در انعکاس اخبار و رویدادهای شهرستان موفق عمل کرده است. 
مکرمی افزود: خبرنگاران شهرستان تکاب با کمترین امکانات برای اطلاع رسانی مطلوب و انعکاس رویدادها به صورت جدی تلاش می کنند و در تمام عرصه های اطلاع رسانی فعال هستند. 
امام جمعه شهرستان تکاب نیز در این جلسه گفت: مسوولان و روسای ادارات سیره امام خمینی (ره) و آرمان های والای شهدا را الگوی خدمت به مردم قرار دهند. 
حجت الاسلام عیسی برادری با بیان اینکه مسوولان در مواجهه با مردم باید طوری رفتار کنند که مردم خاطره خوبی از آنان داشته باشند، افزود: نباید کاری کنیم که مردم نسبت به نظام و انقلاب بدبین شوند چرا که هر قدر میزان خدمات رسانی مطلوب به مردم ضعیف باشد، به همان اندازه اعتماد مردم نسبت به نظام کاهش می یابد. 
در جلسه شورای اداری همچنین از خدمات و زحمات دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران، خبرنگاران ایرنا و صداو سیما در شهرستان تکاب با اهدای لوح سپاس تجلیل و قدردانی شد. 
در چند سال اخیر معادن و کارخانه های طلا و صنعت گردشگری و صنایع دستی به عنوان 2 محور توسعه شهرستان تکاب مطرح شده است. 
شهرستان تکاب دارای 2 معدن بزرگ طلا در مناطق زرشوران و آقدره با ذخیره بیش از 100 تن طلا است. 
اکنون چهار واحد تولید و فرآوری طلا در کنار معادن بزرگ طلا فعالیت می کنند. 
معدن طلای زرشوران از بزرگترین معادن طلای کشور و کارخانه تولید و فرآوری طلای زرشوران نیز به عنوان بزرگترین واحد صنعتی فرآوری طلا در خاورمیانه مطرح است.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


پر بیننده ترین مطالب اخیر
♦ محیط بانان تکابی عقاب طلایی زخمی را نجات دادند.  (32 بار)
♦ محرومیت تاریخی شهر معادن ۶۰ گانه؛ تکاب روز به‌ روز از ثروت خالی‌ تر می‌شود.  (30 بار)
♦ بهره برداران معادن تکاب در بهسازی جاده ها مشارکت کنند.  (29 بار)
♦ بهسازی محور‌های ارتباطی شهرستان تکاب با اختصاص بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار  (29 بار)
♦ روایت قاضی پور از دست های پشت پرده درباره معدن تکاب  (28 بار)
♦ سنگ اژدهای سلیمان تکاب ثبت ملی شد.  (28 بار)
♦ فرانسه از حامیان اصلی دشمنان ملت ایران است.  (27 بار)
♦ پیشرفت 66 درصدی عملیات بهسازی محور شاهین دژ- تکاب  (27 بار)
♦ سارقان موتورسیکلت های خارجی در تکاب به دام پلیس افتادند.  (26 بار)
♦ مزار شهدای تکاب غبارروبی و گلباران شد.  (24 بار)
♦ بزرگداشت هفته قوه قضائیه در تکاب  (23 بار)
♦ مسائل حاشیه ای نمایندگان‌ مجلس را از قانون گذاری غافل نکند.  (23 بار)
♦ فرود بانوی تکابی به کوه تاریخی میان تهی  (22 بار)
♦ پژوهشگران انجمن نجوم ایران آسمان تخت سلیمان را رصد کردند.  (20 بار)
♦ جاده زنجان - دندی - تخت سلیمان سه ساله تکمیل می شود.  (20 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017