پایش زیست محیطی کارخانه های طلای تکاب انجام شد. آئین سوگواری 'احلی من العسل' در تکاب برگزار شد. مرحله جدید مرمت تخت سلیمان تکاب با همکاری آلمانی ها آغاز شد. خوشنویسان تکابی اشعار عاشورایی را کتابت کردند. اقتدار ایران برگرفته از آموزه های عاشورایی است.
امروز 28 شهریور ماه 1397   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


سند راهبردی توسعه تکاب تدوین شد.

فرماندار تکاب با بیان اینکه این شهرستان جزو 31 منطقه محروم کشور معرفی شده است، گفت: طرح بسته توسعه تکاب در 100 صفحه تهیه و تدوین شده که در قالب سند راهبردی توسعه شهرستان به وزارت کشور ارائه می شود.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، علی مکرمی عصر روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان تکاب افزود: این سند راهبردی توسعه توسط جمعی از کارشناسان و متخصصان تدوین شده و در آن ظرفیت ها و توانمندی ها، کمبودها و مشکلات و راهکارهای توسعه و برون رفت شهرستان تکاب از محرومیت، گنجانده شده است. 
وی ادامه داد: این سند راهبردی تخصصی تا یک هفته آینده در سطح مدیران استان بررسی نهایی، جمع بندی و تکمیل شده و در قالب سند توسعه شهرستان تکاب برای تخصیص اعتبار و اجرایی شدن طرح ها به وزارت کشور ارسال می شود. 
وی گفت: وزارت کشور عزم جدی برای رفع محرومیت از مناطق کمتر توسعه یافته دارد و امیدواریم با استفاده از این فرصت راهکارهای برون رفت تکاب از مشکلات و محرومیت ها عملیاتی شود. 
فرماندار تکاب با اشاره به ضرورت پیگیری طرح های نیمه تمام شهرستان افزود: ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام را به صورت جدی پیگیری کنند. 
مکرمی گفت: بیمارستان 64 تختخوابی تکاب از مهمترین طرح های عمرانی نیمه تمام است که عملیات اجرایی آن از 12 سال قبل آغاز شده اما تاکنون تکمیل نشده است. 
وی بیان کرد: این بیمارستان اکنون از 87 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و برای ساخت آن تاکنون 180 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. 
مکرمی بیان کرد: ادارات و دستگاه های اجرایی برای تکمیل زیر ساخت ها و تجهیز این بیمارستان که از نیازهای اصلی بخش سلامت تکاب است، باید اقدام جدی و فوری انجام دهند. 
وی اضافه کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی تکاب، فصل کار عمرانی در این شهرستان تنها پنج ماه است و دستگاه های اجرایی برای تکمیل طرح های عمرانی نباید فرصت و فصل مناسب کار را از دست بدهند. 
وی گفت: بانک های عامل در پرداخت وام ها و تسهیلات اشتغال زایی سختگیرانه برخورد نکرده و فرآیند پرداخت وام را تسهیل کنند. 
فرماندار تکاب همچنین با اشاره به کیفیت اطلاع رسانی سریع، به موقع و مطلوب خبرگزاری ایرنا در تکاب بیان کرد: ایرنا زبان گویا دولت و بازوی اصلی اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی شهرستان است که در انعکاس اخبار و رویدادهای شهرستان موفق عمل کرده است. 
مکرمی افزود: خبرنگاران شهرستان تکاب با کمترین امکانات برای اطلاع رسانی مطلوب و انعکاس رویدادها به صورت جدی تلاش می کنند و در تمام عرصه های اطلاع رسانی فعال هستند. 
امام جمعه شهرستان تکاب نیز در این جلسه گفت: مسوولان و روسای ادارات سیره امام خمینی (ره) و آرمان های والای شهدا را الگوی خدمت به مردم قرار دهند. 
حجت الاسلام عیسی برادری با بیان اینکه مسوولان در مواجهه با مردم باید طوری رفتار کنند که مردم خاطره خوبی از آنان داشته باشند، افزود: نباید کاری کنیم که مردم نسبت به نظام و انقلاب بدبین شوند چرا که هر قدر میزان خدمات رسانی مطلوب به مردم ضعیف باشد، به همان اندازه اعتماد مردم نسبت به نظام کاهش می یابد. 
در جلسه شورای اداری همچنین از خدمات و زحمات دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران، خبرنگاران ایرنا و صداو سیما در شهرستان تکاب با اهدای لوح سپاس تجلیل و قدردانی شد. 
در چند سال اخیر معادن و کارخانه های طلا و صنعت گردشگری و صنایع دستی به عنوان 2 محور توسعه شهرستان تکاب مطرح شده است. 
شهرستان تکاب دارای 2 معدن بزرگ طلا در مناطق زرشوران و آقدره با ذخیره بیش از 100 تن طلا است. 
اکنون چهار واحد تولید و فرآوری طلا در کنار معادن بزرگ طلا فعالیت می کنند. 
معدن طلای زرشوران از بزرگترین معادن طلای کشور و کارخانه تولید و فرآوری طلای زرشوران نیز به عنوان بزرگترین واحد صنعتی فرآوری طلا در خاورمیانه مطرح است.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


پر بیننده ترین مطالب اخیر
♦ فعالان فضای مجازی به نقد منصفانه نظام بپردازند.  (28 بار)
♦ فرش افشار تکاب از عرش تا فرش  (26 بار)
♦ 20 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زا در تکاب پرداخت شد.  (26 بار)
♦ انتقال حدود 26 کیلوگرم مواد مخدر در محور تکاب - شاهین دژ متوقف شد.  (26 بار)
♦ 30 طرح تکاب طی هفته دولت به بهره برداری می رسد.  (25 بار)
♦ هفته دولت فرصت تبیین کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.  (25 بار)
♦ کمبود زیرساخت های گردشگری در میراث جهانی تخت سلیمان  (25 بار)
♦ تصویب لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی تکاب در کمیسیون اقتصادی مجلس  (25 بار)
♦ قهرمانی شناگران جوان تکاب درمسابقات استانی  (24 بار)
♦ 25 هکتار از مراتع تکاب در آتش سوخت.  (24 بار)
♦ طلای تکاب باید به یک برند ملی تبدیل شود.  (24 بار)
♦ ساماندهی، بهسازی و روکش آسفالت محور تکاب - دندی - تخت سلیمان  (23 بار)
♦ مراسم غبار روبی و عطر افشانی گلزار آزادگان متوفی در شهرستان تکاب برگزار گردید.  (23 بار)
♦ برخورد موتور سیکلت با پیکان در تکاب یک کشته برجا گذاشت.  (23 بار)
♦ تیم دادرس هلال احمر تکاب نایب قهرمان کشور شد.  (23 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017