رقابت های فوتسال منطقه 3 آذربایجان غربی در تکاب آغاز شد. مه غلیظ تردد در گردنه «مایین بلاغ » تکاب را کند کرده است. همایش آسیب شناسی ترویج کتابخوانی در تکاب برگزار شد. نبود شبکه فاضلاب شهری مهمترین مشکل شهرستان تکاب است. فرماندار تکاب از مادر و همسر 2 شهید عیادت کرد.
امروز 25 آبان ماه 1397   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


بهره برداران معادن تکاب در بهسازی جاده ها مشارکت کنند.

فرماندار تکاب با بیان اینکه این شهرستان 380 کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که بیش از نیمی از آن آسفالت نشده است، گفت: بهره برداران معادن فعال منطقه در بهسازی و آسفالت جاده های روستایی مشارکت کنند.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، علی مکرمی روز چهارشنبه در بازدید از روستاهای دورافتاده بخش تخت سلیمان با اشاره به فعالیت های گسترده معدنی این شهرستان، افزود: بخشداری تخت سلیمان و اداره راهداری و حمل و نقل جاده چگونگی و مقدمات لازم برای مشارکت معادن در آسفالت جاده های روستایی را فراهم کرده و بخشی از عملیات بهسازی جاده ها را به معدن کاران منطقه واگذار کنند.
وی بیان کرد: علاوه بر این باید تمهیداتی فراهم شود تا جوانان روستایی در معادن فعال منطقه مشغول به کار شوند.
وی ادامه داد: وضعیت نامناسب جاده های روستایی درد مشترک مردم تکاب است و امیدواریم با مشارکت بهره برداران معادن منطقه، این مشکل رفع شود.
فرماندار تکاب اضافه کرد: فعالیت های معدنی تاثیر مخربی که روی جاده ها و مزارع روستاها به جا می گذارد و بهره برداران باید ضمن تلاش برای حفظ محیط زیست، در توسعه و آبادانی منطقه و رفع محرومیت از روستاها و اشتغال جوانان مشارکت کنند.
مکرمی افزود: امکانات مخابراتی روستای دورافتاده تکاب نیازمند بهبود و توسعه است و این امکانات باید برای کم جمعیت ترین روستاها در دورافتاده ترین مناطق نیز مهیا گردد.
وی بیان کرد: دغدغه ها و مطالب های روستائیان از جمله وضعیت راه دسترسی و چگونگی فعالیت معادن و کاهش اثرات مخرب آن بر مزارع روستائیان را به طور جدی پیگیری می کنیم و هدف از حضور روسای ادارات در روستاها نیز شنیدن صدای مشکلات روستائیان از زبان اهالی روستاهاست.
فرماندار تکاب به همراه 10 تن از روسای ادارات برای بررسی وضعیت زیرساخت ها، در روستاهای دورافتاده 'قزل قشلاق' و 'برنجه' بخش تخت سلیمان حضور یافت و اهالی این روستاها در دیدار با آنان از وضعیت نامناسب جاده دسترسی و تخریب چشمه ها و مزارع گندم بر اثر فعالیت های معدنی در بالا دست روستاها سخن به میان آورند.
دوری و سخت گذر بودن راه دسترسی این روستاها موجب شده است تا اهالی برای تردد به شهر تکاب هزینه های زیاد و نامتعارفی برای کرایه حمل و نقل و تردد پرداخت کنند؛ همچنین گرد و غبار فعالیت های معدنی اثرات مخربی بر مزارع گندم و باغ های میوه این روستاها می گذارد و بعضی از روستائیان از وارد شدن خسارت و کم شدن درآمد کشاورزی خود ابراز گلایه و نارضایتی می کنند.
روستاهای 'قزل قشلاق' و 'برنجه' از توابع بخش تخت سلیمان در منطقه ای کوهستانی و دورافتاده و در 30 کیلومتری تکاب واقع شده است و جاده ای سخت گذر دارد. 
این روستاها با وجود جمعیتی کمتر از 50 نفر، مردمانی سخت کوش و مزارع گندم و باغ های حاصل خیز دارد اما در بالا دست این روستاها بیش از 10 معدن بزرگ سنگ فعالیت می کند که عوارض معدن کاری در این مناطق حیات زیستی ساکنان و کشاورزی و منابع طبیعی منطقه را تهدید می کند.
هم اینک علاوه بر 2 معدن بزرگ طلا بیش از 30 معدن بزرگ سنگ در تکاب فعالیت می کنند که منجر به اشتغال بیش از یکهزار و 800 نفر شده است.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


پر بیننده ترین مطالب اخیر
♦ 45 راس دام در تکاب تلف شدند.  (53 بار)
♦ بیش از 60 هزار نفر در تکاب تحت پوشش بیمه سلامت هستند.  (43 بار)
♦ سپاه تکاب از نحوه برگزاری همایش هیات های ورزشی انتقاد کرد.  (39 بار)
♦ نمایشگاه آثار خوشنویسی ترنم قلم در تکاب گشایش یافت.  (35 بار)
♦ یک کشته در تصادف محور تکاب  (35 بار)
♦ 2 طرح محرومیت زدایی سپاه در تکاب به بهره برداری رسید.  (35 بار)
♦ چهار طرح بزرگ بهداشتی درمانی در تکاب اجرایی شده است.  (34 بار)
♦ کارگاه 10 نفره در تکاب 360 تن دستمال کاغذی تولید می کند.  (33 بار)
♦ خانه های ورزش در روستاهای تکاب افزایش می یابد.  (32 بار)
♦ آبرسانی به مسکن مهر تکاب نیازمند 25 میلیارد ریال اعتبار است.  (32 بار)
♦ بهسازی محور تکاب - دندی با 30 درصد پیشرفت در حال اجراست.  (30 بار)
♦ سرعت باد در تکاب به 72 کیلومتر بر ساعت رسید.  (30 بار)
♦ بیمارستان 64 تختخوابی تکاب دهه فجر امسال افتتاح می شود.  (29 بار)
♦ شهروند تکابی 100 جلد کتاب به کتابخانه عمومی اهدا کرد.  (29 بار)
♦ بخش اعصاب و روان بیمارستان تکاب راه اندازی شد.  (29 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017