پایش زیست محیطی کارخانه های طلای تکاب انجام شد. آئین سوگواری 'احلی من العسل' در تکاب برگزار شد. مرحله جدید مرمت تخت سلیمان تکاب با همکاری آلمانی ها آغاز شد. خوشنویسان تکابی اشعار عاشورایی را کتابت کردند. اقتدار ایران برگرفته از آموزه های عاشورایی است.
امروز 28 شهریور ماه 1397   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


بهره برداران معادن تکاب در بهسازی جاده ها مشارکت کنند.

فرماندار تکاب با بیان اینکه این شهرستان 380 کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که بیش از نیمی از آن آسفالت نشده است، گفت: بهره برداران معادن فعال منطقه در بهسازی و آسفالت جاده های روستایی مشارکت کنند.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، علی مکرمی روز چهارشنبه در بازدید از روستاهای دورافتاده بخش تخت سلیمان با اشاره به فعالیت های گسترده معدنی این شهرستان، افزود: بخشداری تخت سلیمان و اداره راهداری و حمل و نقل جاده چگونگی و مقدمات لازم برای مشارکت معادن در آسفالت جاده های روستایی را فراهم کرده و بخشی از عملیات بهسازی جاده ها را به معدن کاران منطقه واگذار کنند.
وی بیان کرد: علاوه بر این باید تمهیداتی فراهم شود تا جوانان روستایی در معادن فعال منطقه مشغول به کار شوند.
وی ادامه داد: وضعیت نامناسب جاده های روستایی درد مشترک مردم تکاب است و امیدواریم با مشارکت بهره برداران معادن منطقه، این مشکل رفع شود.
فرماندار تکاب اضافه کرد: فعالیت های معدنی تاثیر مخربی که روی جاده ها و مزارع روستاها به جا می گذارد و بهره برداران باید ضمن تلاش برای حفظ محیط زیست، در توسعه و آبادانی منطقه و رفع محرومیت از روستاها و اشتغال جوانان مشارکت کنند.
مکرمی افزود: امکانات مخابراتی روستای دورافتاده تکاب نیازمند بهبود و توسعه است و این امکانات باید برای کم جمعیت ترین روستاها در دورافتاده ترین مناطق نیز مهیا گردد.
وی بیان کرد: دغدغه ها و مطالب های روستائیان از جمله وضعیت راه دسترسی و چگونگی فعالیت معادن و کاهش اثرات مخرب آن بر مزارع روستائیان را به طور جدی پیگیری می کنیم و هدف از حضور روسای ادارات در روستاها نیز شنیدن صدای مشکلات روستائیان از زبان اهالی روستاهاست.
فرماندار تکاب به همراه 10 تن از روسای ادارات برای بررسی وضعیت زیرساخت ها، در روستاهای دورافتاده 'قزل قشلاق' و 'برنجه' بخش تخت سلیمان حضور یافت و اهالی این روستاها در دیدار با آنان از وضعیت نامناسب جاده دسترسی و تخریب چشمه ها و مزارع گندم بر اثر فعالیت های معدنی در بالا دست روستاها سخن به میان آورند.
دوری و سخت گذر بودن راه دسترسی این روستاها موجب شده است تا اهالی برای تردد به شهر تکاب هزینه های زیاد و نامتعارفی برای کرایه حمل و نقل و تردد پرداخت کنند؛ همچنین گرد و غبار فعالیت های معدنی اثرات مخربی بر مزارع گندم و باغ های میوه این روستاها می گذارد و بعضی از روستائیان از وارد شدن خسارت و کم شدن درآمد کشاورزی خود ابراز گلایه و نارضایتی می کنند.
روستاهای 'قزل قشلاق' و 'برنجه' از توابع بخش تخت سلیمان در منطقه ای کوهستانی و دورافتاده و در 30 کیلومتری تکاب واقع شده است و جاده ای سخت گذر دارد. 
این روستاها با وجود جمعیتی کمتر از 50 نفر، مردمانی سخت کوش و مزارع گندم و باغ های حاصل خیز دارد اما در بالا دست این روستاها بیش از 10 معدن بزرگ سنگ فعالیت می کند که عوارض معدن کاری در این مناطق حیات زیستی ساکنان و کشاورزی و منابع طبیعی منطقه را تهدید می کند.
هم اینک علاوه بر 2 معدن بزرگ طلا بیش از 30 معدن بزرگ سنگ در تکاب فعالیت می کنند که منجر به اشتغال بیش از یکهزار و 800 نفر شده است.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


پر بیننده ترین مطالب اخیر
♦ فعالان فضای مجازی به نقد منصفانه نظام بپردازند.  (28 بار)
♦ فرش افشار تکاب از عرش تا فرش  (26 بار)
♦ 20 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زا در تکاب پرداخت شد.  (26 بار)
♦ انتقال حدود 26 کیلوگرم مواد مخدر در محور تکاب - شاهین دژ متوقف شد.  (26 بار)
♦ 30 طرح تکاب طی هفته دولت به بهره برداری می رسد.  (25 بار)
♦ هفته دولت فرصت تبیین کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.  (25 بار)
♦ کمبود زیرساخت های گردشگری در میراث جهانی تخت سلیمان  (25 بار)
♦ تصویب لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی تکاب در کمیسیون اقتصادی مجلس  (25 بار)
♦ قهرمانی شناگران جوان تکاب درمسابقات استانی  (24 بار)
♦ 25 هکتار از مراتع تکاب در آتش سوخت.  (24 بار)
♦ طلای تکاب باید به یک برند ملی تبدیل شود.  (24 بار)
♦ ساماندهی، بهسازی و روکش آسفالت محور تکاب - دندی - تخت سلیمان  (23 بار)
♦ مراسم غبار روبی و عطر افشانی گلزار آزادگان متوفی در شهرستان تکاب برگزار گردید.  (23 بار)
♦ برخورد موتور سیکلت با پیکان در تکاب یک کشته برجا گذاشت.  (23 بار)
♦ تیم دادرس هلال احمر تکاب نایب قهرمان کشور شد.  (23 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017